~Euklipides

Na KNF są pokazane tylko shorty przekraczające 0,5%

https://rss.knf.gov.pl/rss_pub/

Ortex korzysta też z danych podmiotów i inventory, poza KNF. Przykładowo fundusze w Luxemburgu muszą zgłaszać każdą akcję na shorcie.

Tutaj link do ortex aplikacji w wersji premium która pokazuje aktualny stan shortów

https://zapodaj.net/images/fc9f64194d6dc.png

W knf jest 2.3% akcji

ALE na orrtex

https://zapodaj.net/images/fc9f64194d6dc.png

jest prawie 10%. Co to znaczy, że 10% akcji jest pożyczonych. Z uwagi że Skarb Państwa ma 55% akcji, to tylko 45% czyli prawie połowa jest w handlu. I jest pożycozne 10% akcji w obrocie.

Shorty się udaławią, dlatego teraz spychają jak najniżej, by móc zebrać od jak najniższej pozycji.

Spółka ma więcej gotówki niż jest kapitalizacja. I to 2x więcej gotówki. Gdyby chciała wypłacić środki w gotówce, to na każdą akcję by było 80 zł. O maszynach , terenach, ziemi etc nie wspominając.

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.