Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
No tak, to kolejny argument za tym, aby odwrócić trend spadkowy na kursie P/BV, czyli Cena / Wartość Księgowa. Kiedyś w końcu odbije, a zbliża się do 1. Ciekawe, czy się to sprawdzi. Będziemy obserwować.
Ponoć aktualnie następuje odwrót od spółek prowzrostowych (np. spółki technologiczne) na rzecz surowców, metali oraz spółek defensywnych. Możemy chyba uznać PCX za spółkę defensywną. Niemniej ciekawe również, czy ta predykcja się sprawdzi.