Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
Dla RLP wszystkie trendy są rosnące, ale trend najkrótszy to raczej boczniak niż dający zarobić porządny ruch ku górze. Obroty prawie zanikły , ADX spada mówiąc o osłabieniu trendu. Jednym słowem bez mocnego i zdecydowanego ataku na opór (4.30-4.70) dalsze wzrosty są pod znakiem zapytania.
Niezaprzeczalnym faktem jest, ze kurs zbyt mocno oddalił się od głównych średnich a dynamika ruchu wzrostowego była zbyt duża i nie do utrzymania w dłuższym terminie. Takie osłabienie na zanikających obrotach mówi raczej o sile rynku niż o jego słabości. Białe popytowe świeczki dominują na wykresie, oscylatory hamują spadki, więc jest duża szansa na atak strony popytowej.