~halo

Fajne takie rozmowy :) Zakładam, że nie pójdą po tej samej cenie co Son of the Forrest, bo tamci mają multi itd. itp. Czyli Winter będzie w najlepszym razie po $24,99 Kiedyś Żygadło napisał posta na twitterze w temacie CI Games, z którego wynika, że przy cenie 59.99 USD spodziewałby się przychodu rzędu w przedziale 60-90zł (licząc od kopii sprzedanej, ale przed odliczeniem zwrotów). Ponieważ to jest ten sam człowiek, który podał kwotę 2 mln PLN, to można przypuszczać, że używa tego samego podejścia w kalkulacji. Czyli mielibyśmy wzór na przychoód od kopii sprzedanej, wartość minimalna przedziału to ta sama liczba co cena w USD, tylko podana w PLN (czyli skoro Winter miałby być po 25USD, to minimalny przychód od kopii to 25PLN) a wartość maksymalna przedziału do 150% wartości minimalnej, czyli jakieś 47,50PLN w przypadku Wintera. Czyli mamy przedział 25-37.50 PLN 2mln dzielone przez 25zł, daje nam 80 tys kopii 2mln dzielone przez 37.50 daje nam trochę poniżej 54 tys kopii Dużo i niedużo. Przyjrzyjmy się jak to wyglądało z DRAGO w przeszłości. DRAGO sprzedało w 3 dni 71tys kopii Gas Station Simulator. Gas Station miał 135tys wishlist DRAGO sprzedało w 3 dni 15tys kopii Food Truck Simulator. Gra miała 166 tys wishlist Jakie jest prawdopodobieństwo, że DRAGO wygeneruje taką sprzedaż (80tys albo 54 tys kopii) w miesiąc? Powiedziałbym, że spore. Ale jakby nie było - popatrzmy jakie to będą wielkie pieniądze porównywalne do Gas Station Simulatora, jeżeli to się wydarzy. I to wszystko zostaje w Spółce.

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.