Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
Dnia 2023-07-21 o godz. 11:57 ~Ktoś napisał(a):
> Skąd przekonanie, że nie ma ruchu w interesie i to do tego stopnia, żeby miano nie wykazać zysku? Mi tu ciężko jest sobie wyobrazić zejście niżej. Raczej pompują koszty, żeby zyski ukrywać i na siłę zmniejszać atrakcyjność spółki, żeby kurs było nisko trzymany aż Olewska straci cierpliwość. To jest główny problem. Konflikt głównego akcjonariatu i notoryczne kłamstwa Zarządu, nierealizowanie komunikowanej akcjonariuszom polityki.
Ruch w interesie to jedno, zobacz jak zmniejszyli marże. A kosztów pewnie za bardzo nie zmniejszyli, no bo kto uwierzy, by Żołędowski zrezygnował choćby z wypompowywania ze spółki pieniędzy poprzez zatrudnianie swojej rodziny. Ewentualnie zaoszczędził na PR, bo jakoś mniej ostatnio wywiadów sponsorowanych. Podsumowując koszty raczej bez większych zmian, obroty wyraźnie mniejsze, marże tak samo. Efekt? Nie spodziewam się pozytywów w raporcie za II kw