~Ludcud

... tworzy sześć jednostek naukowych z Politechniką Wrocławską jako liderem oraz 22 spółki konsorcjalne, w tym m.in. Polska Agencja Prasowa i notowany na NewConnect Makolab. Naukowcy z CLARIN-PL zajęli się badaniem popularnego ChataGPT i jego możliwości poznawczych, a także pokusili się o porównanie z innymi modelami przetwarzającymi język naturalny. Wyniki badania opublikowali w artykule „ChatGPT: Jack of all trades, master of none” i jak wskazuje jego tytuł, doszli do wniosku, że ChatGPT jest specjalistą od wszystkiego i mistrzem niczego. Zupełnie jak nasi politycy, ale nie o tym jest ten artykuł. ChatGPT może generować artykuły, eseje, żarty, poezję i podania o pracę w odpowiedzi na zapytania tekstowe. OpenAI, prywatna firma wspierana miliardami dolarów przez Microsoft, udostępniła ją publicznie pod koniec listopada. W ciągu dwóch miesięcy aplikacja miała już 100 mln użytkowników, bijąc pod tym względem nawet TikToka, któremu „setka” zajęła około 9 miesięcy. Jego popularność wśród nowych użytkowników szybko przełożyła się na inwestycyjną gorączkę, która najpierw na Wall Street, a później na GPW rozgrzała wyobraźnię i inwestorów. Temat stał się na tak popularny, że przy okazji kwartalnych konferencji wynikowych amerykańskich spółek gwałtownie wzrosło użycie terminów związanych ze sztuczną inteligencją czy uczeniem maszynowym.

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.