~bbb

Polityka dywidendy
Podstawowym celem zarządu Spółki TORPOL S.A. jest ciągłe, systematyczne i stabilne tworzenie wartości dodanej dla akcjonariuszy, pozwalające na osiąganie atrakcyjnej stopy zwrotu przy jednoczesnym zachowaniu pespektyw dalszego rozwoju dla Spółki i odpowiedniego poziomu płynności finansowej. Intencją Zarządu jest, aby Spółka była postrzegana przez rynek jako spółka dywidendowa i stabilna inwestycja o charakterze długoterminowym.

Poniżej przedstawiono „historię dywidendową” Spółki od debiutu na rynku GPW (lipiec 2014 r.). Wypracowany zysk netto do roku obrotowego 2013 włącznie Spółka przeznaczała w pełnej wysokości na kapitał rezerwowy lub kapitał zapasowy.

Za okres - Dywidenda (w tys. zł) - Dywidenda na akcję (w zł) - Dzień dywidendy - Jednostkowy zysk netto okresu
2014 - 11 485 - 0,50 - 19.06.2015 - 25 003 - 45,9 % zysku
2015 - 15 849 - 0,69 - 27.06.2016 - 32 002 - 49,5 % zysku
2016 - 10 107 - 0,44 - 16.06.2017 - 15 362 - 65,8 % zysku
2017 - . - (13 765) - strata
2018 - 5 740 - 0,25 - 31.07.2019 - 8 166 - 70% zysku
2019 - 20 673 - 0,90 - 31.07.2020 - 27 745 - 74,5 % zysku
2020 - 35 144 - 1,53 - 30.06.2021 - 46 974 - 74,8 % zysku
2021 - 68 910 - 3,00 - 29.07.2022 - 75 622 - 91,1 % zysku
 
Cos tu jest chyba nie tak. Spółka od 7 lat za kazdy rok zakończony zyskiem wypłacała dywidendę (w ostatnich 4 latach powyżej 70%) i obecnie SP przez CPK Sp. z o.o. przejmuje stery spółką i nagle okazuje się, że nie ma środków na dywidendę i juz nie jest intencją Zarządu żeby spółka była postrzegana jako dywidendowa.?. No to ja chciałbym wiedzieć jakie są plany rozwoju Spółki i na co te środki mają zostać przeznaczone, tak zeby tworzona była wartość dodana dla akcjonariuszy.
Przeciez ani operacyjnie ani strategicznie nic się w społce nie zmieniło,. Zminił się tylko główny akcjonariusz.

W związku z powyższym, proponuję każdemu akcjonariuszowi skierowanie do Emitenta (Torpol S.A.) zapytania o udzielenie informacji w trybie art. 428 § 6 Kodeksu spółek handlowych (mozliwość zadawania pytań poza Walnym Zgromadzeniem). W takiej sytuacji, Emitent ma obowiązek określony w art. § 19 ust. 1 pkt 12 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 29 marca 2018 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych (...) przekazania w formie raportu bieżącego informacji udzielonych każdemu akcjonariuszowi poza walnym zgromadzeniem na podstawie art. 428 § 5 lub 6 KSH. 

Pytania mozna przesyłać emailem na skrzynkę na stronie Emitenta (relacje inwestorskie) lub listem poleconym.

Niech przynajmniej jasno określą na co te środki chcą przeznaczyć !

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.