~BBi

Widzimy, że nawet kupując akcje po ok. 7 złotych średnio, zysk z takiej operacji byłby gigantyczny. A przecież akcje przez lata kosztowały znacznie mniej, nawet 3,15 zł za sztukę, wolumen obrotów w tym okresie wyniósł blisko 100% kapitału, co oznacza, że akcje z FF obróciły sie dwukrotnie, to znaczy że akcjonariat ten uległ teoretycznie wymianie w całości, to znaczy, że obecni posiadacze akcji mają teoretycznie śednia cenę zakupu poniżej nominału, czyli znacząco mniej niż obecni członkowie zarzadu. To pokazuje, że teoretycznie inwestor z planami wrogiego przejęcia mógł bez problemu zebrać z rynku np. 25-30% akcji po średniej cenie poniżej nominału i już jest dobrze zarobiony. Problem jednak w tym, że nie miałby on komu tych akcji sprzedać na rynku, ponieważ, jak widzimy ostatnio, nie ma tu popytu
Taka moja spekulacja

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.