Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
Gdy czyta się posty z ostatniego czasu to w głowie nie miesie się brak elementarnej wiedzy w zakresie wartosci akcji. Wartość nominala, księgowa, emisyjna i rynkowa to cztery różne wartości. Wartosć nominalna zostaje ustalona w sttucie spółki z chwilą jej powstania najniższa jej wartość to 10 groszy w przypadku Nanogrup to 1 zł i ta wartosć się nie zmieni w momencie nowej emisji sprzedaż akcji jest rozksiegowana w następujący sposób każda okcja w kwocie 1 zł powiększa kapitał zakładowy natomiast różnica pomiedzy wartością nominalną a emisyjną idzie na kapitał rezerwowy, który może być przeznaczony np na pokrycie strat z lat ubigłych W przypadku Nanogrup cena elisyjna nie powinna być mniejsza niz 2-5 zł aby odpowiednio zasilić kapitał rezerwowy. Natomiast wartość ksiekowa akcji to wartośc majątku przypadająca na jedna akcje czyli w dużym uproszczeniu 20 mln zł aktywa / ilośc akcji 16,7 mlm co daje ok 1,2 zł . Wartość rynkowa natomiast to obeca cena akcji na giełdzie . Cena emisyjna ustalana jest przez RN najczeciej przy uwzględnieniu ceny emisyjnej która jest jakby kosztem 1 zł wartości ksiegowej czyli posiadanego majątku spółki oraz potencjału, a tu mamy 5 zaawansowanych projektów , dlatego cena emisyjna nie zostanie ustalą na poziomie 1 zł bo nic by z tego nie mieli a aby poprawić płynność finansową potrzebują ok 6-10 mln zł ponad wartosć nominalną czyli emisja powinna być na poziomie 3-4 zł. Prawdopodobnie wysoka cena emisji podejrzewam ze ok 5-6 zł w stosunku do ceny rynkowej była problemem w uzyskaniu zgody GPV na objecia akcji przez FIZAN co czytamy w uzasadnieniu z dnia 10.06. dlatego obecnie będzie to oferta publiczna jednak . Wcześniej jednak podadzą wyniki z kolejnej fazy przeszczepu organów / praca tylko przeszczepionej nerki z jednoczesym usunieciem zdrowej/ co powinno skorygować na plus wartość rynkową.