Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
W strukturze GRUPY KAPITAŁOWEJ POLENERGIA widać sporo nowych podmiotów dedykowanych na większe PV.
Nowe Spółeczki mają już dedykowane projekty i pozyskują decyzje administracyjne.
informację o wydaniu decyzji w dniu 18.02.2022 r., o znaku: OŚ.6220.01.2022, w sprawie z wniosku Polenergia Farma Fotowoltaiczna 14 Sp. z o.o. o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia pn. „Farma Fotowoltaiczna Grabowo – budowa i montaż farm fotowoltaicznych o łącznej mocy do 18 MW, wraz z niezbędną infrastrukturą, z etapowaniem”.
Zgodnie z odpowiedziami z WZA zastosowanie będzie tutaj zastosowany cable pooling z realizowaną farmą wiatrową Grabowo. Czyli łącznie w Grabowie będzie wiatr + PV. na 62 MW. Czyli ponad 300 mln PLN CAPEX ;)