Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
a w Ministerstwie Aktywów Państwowych z Grubym Jackiem na czele ma taką propozycję :D
https://energia.rp.pl/oze/art36040131-map-chce-zmiany-wielkosci-wsparcia-dla-morskich-farm-wiatrowych
Aby zmitygować ryzyka regulacyjne i rozwojowe MAP proponuje poddać dyskusji postulat zmiany jednostki ceny maksymalnej określonej w rozporządzeniu MKiŚ. Zaproponowana zmiana ma polegać na zmianie jednostki na EUR, a następnie powtórne jej przeliczenie na PLN w terminie najbliższym decyzji inwestycyjnej i podpisywania umów. – Ważnym elementem propozycji MAP jest to, iż propozycja ta nie otwiera na nowo dyskusji o wartości ceny maksymalnej. Jej celem jest jedynie przesunięcie w czasie momentu jej przeliczenia z EUR. na PLN z I kwartału 2021 r. na możliwie najbliższy moment ponoszenia głównych nakładów inwestycyjnych przez inwestorów – wyjaśnia resort, który wyraźnie nie chce otwierać na nowo dyskusji i modelu wyliczenia ceny maksymalnej.
Niestety cyrk trwa dalej... w naszym kraju to wydaje się że jest jak w grze komputerowej z każdym rokiem wchodzisz na nowy trudniejszy poziom.