Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
wpiszcie sobie w googla 'reuters ukraine batteries'. Są dwa artykuły w tym temacie.
Wnioski są takie, że surowce do produkcji baterii podrożeją, ale Rosja i Ukraina nie były dominującymi rynkami wydobycia tychże. Oberwać za to mogą producenci samochodów elektrycznych.
Moim zdaniem europejska transformacja, która teraz przyspieszy będzie generować olbrzymi popyt na banki energii.
Dodatkowo IPO LG Enegry Slution, który przedewszystkim produkuje własnie baterie było drugim największym debiutrem na giełdzie w KP (po samsung electronics). Cena akcji była o 99% wiekśza niż w ofercie.