Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
Dokładnie, czytać do końca, liczyć, myśleć i nie mącić.
W listopadzie 2015 r. 1solution działała jako Cerber Finance.W grudniu 2015 r. doszło do nabycia spółki Pro Invest. Kapitał zakładowy podniesiono z 200 tys. zł do 1,5 mln, o kwotę 13 mln w drodze emisji 13 mln akcji serii B po cenie nominalnej 10 groszy. Cena emisyjna akcji serii B to 0,82 zł. Akcje zostały pokryte za wkłady niepieniężne w postaci 100% udziałów w Pro Invest, spółki wycenianej w 2015 r. na 10 660 000 zł (=13 mln akcji x 0,82zł). W dokumencie informacyjnym na str. 34 wymieniono: wszystkich inwestorów obejmujących akcje, ilość obejmowanych akcji, cena nominalna akcji, cena emisyjna, wartość udziałów. Gdyby inwestorzy nie zdecydowali się objąć akcji Cerber Finance, a sprzedać swoje udziały w Pro Invest w transakcji rynkowej otrzymaliby za nie łącznie ok. 10 mln zł. Inwestorzy obejmowali akcje po 0,82zł w formie niepieniężnej, taki był dla nich koszt objęcia a nie jak twierdzą trolle 10 groszy!