Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
Wszyscy wiemt, że spółka prowadzi skup akcji w celu umorzniea. To znaczy, powinna prowadzić, ale od dwóch lat prezes nie kupił ani jednej akcji. Teraz, gdy w aksie pojawią się całkiem spore pieniądze, prezes ni będzie mógł się tłumaczyć (?), że nie ma pieniędzy i dba o stabilnośc finansowa GK BBI. Zakładam, że skup będzie w przyszłym rokuy za ok. 4 mln złotych i w 2023 roku za kolejne ok. 4 mln, razem 8 mln złotych, czyli tyle, na ile pozwala uchwała WZA........
Kurs spada niezmiennie od 16 tygodni i bedzie nadal spadać, tak uważam. Dzieki temu nieznani inwestorzy kupią całkiem sporo akcji za psi grosz, a potem je sprzedadzą z duzym zyskiem za 5 złotych, bo taka będzie, zakładam, cena w wezwaniu. Zaraz zacznie wyć chmara tandeciarzy zaklinających się, że nikt po tyle nie sprzeda. Sprzeda, sprzeda, skoro w ostatnich ltach średnia cena transakcyjna wynosi 4,5 zł, a wolumen był całkiem spory, ponad 6 mln akcji.
Dzięi takiej operacji skupu i umorzenia 1,6 mln akcji po 5 złotych za sztukę, nie tylko zmniejszy się liczba akcji, co pozwoli np. członkom zarzadu wzmocnić własna pozycje w akcjonariacie, ale też zwiększy sie tez WK na akcję. Innymi same plusy, zwłaszcza dla członków zarządu, czyż nie?
No to dlaczego kurs ma rosnąć, skoro znaczący i wpływowi będa raczej wolą, żeby spadał?
Taka jest moja spekulacja.:)