Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
https://www.bankier.pl/wiadomosc/BBI-DEVELOPMENT-SA-Zawarcie-dodatkowej-dokumentacji-uzupelniajacej-postanowienia-Umowy-Inwestycyjnej-w-projekcie-Roma-Tower-8251447.html
Niestety żadnych informacji, kóre wywołałyby euforie inwestorów, tam nie ma. Dowiedzieliśmy się, że budowa nie zacznie sie przed poczatkiem 2023 roku, ponieważ wtedy nastapi prawdopodpbnie wniesienie nieruchomości gruntowej do spółki celowej z udziałem AW, L&W oraz GK BBI. Poczatek budowy w sstyczniu/lutym 2023 roku oznacza, że budowa skończy się prawdopodobnie nie wcześniej niż pod koniec 2028 roku (porównaj z okresem budowy Złota44). A ile potrwa sprzedaż apartamentów? W Złota44 sprzedaz trwa od 2013 roku i jeszcze nie została zakonczona (ok. 10% apartamentów pozostaje jeszcze do sprzedaży). Moje kalkulacje wydaja się sprawdzać.
Jedynym pozytywem jest to, że spólka PD7 wycofa kilka milionów złotych e coś wpadnie z tego do kasy BBI. Bedzie z czego płacic odsetki o obligacji oraz częśc z nich wykuopić, a reszte prawdopodobnie zrolowac.
Taka jest moja spekulacja.