Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
Dlatego, że spółka ma do spłaty w najbliższym czasie kilkadziesiat milionów złotych (do lutego 2022 roku). Każdy może spojrzeć do ostatniego sprawozdania kwartalego, żeby sie o tym przekonać. Poza tym 20 mln złotych bedzie musiała przeznaczyc na zamianę kina Wars na PS. Dodatkowo nowe inwestycje (RT i PS) pochłone kolejne kilkaddziesiat milionów złotych (projekt, prace porządkowe oraz wudział własny przed otrzymaniem kredytu budowlanego, zakład, że będzie to ok. 20% wartości inwestycji). Sam projekt Rt ma kosztować 150 mln euro, czyli ok. 700 mln złotych. BBI po sprzedazy uczesci udziałów będzie mieć tam ok. 22,5%, tak szacuje. Kazdy może sobie policzyc, ile to jest 22,5% z 700 mln złotych i odpowiednio ok. 20% udziału własnego przed otrzymaniem kredytu. PS też za darmo nie powstanie, i póki co spółka nie ma partnera do tej inwestycji, więc bedzie samo ponosiła koszty budowy.
Policzcie sobie, ile to może być razem. O tym wszystkim wie zarząd i stąd emisja nowych obligacji, które wykluczają jakąkolwiek dywidendę. To wszystko powoduje, że nie ma masowego zainteresowania akcjami BBI.
Systuacja może się zmienić, jeśli okazałoby się, że akcje zbiera nowy inwestor, który chce przejąc władzę w spółce i np. ja zlikwodopwać i zarobic na tum kilkadziesiat milonów złotych (40?)/
Taka jest moja spekulacja.:)