Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
Kiedy prezes zechce, ale nie przypuszczam, żeby było to po publikacji wyników 26 listopada. Dlaczego? Dlatego, że nie będzie pieniędzy.:) Przypomnę, że do konca I kwartału 2022 spólka bedzie musiał spłacić zobowiązania, wykupić obligacje za ok. 48 mln złotych w sumie. Ponadto 20 mln będzie trzeba dopłacić do zamiany kina Wars na PS. Ponadto są koszty ogólne zarzadu, które licząc od kwietnie 2021 wyniosa prawdopodobnie 11-12 mln złotych. A ile spółka dostanie za udziały w RT? Może 60 mln złotych. I już widzimy, że gotówki jest za mało, o ok. 20 mln złotych. No to za co prezes miałby skupowac akcje w celu umorzenia? Kiedy zacznie się skup akcji? Prezes to powiedział w wywiadzie. Po sprzedaży Konesera, a to znaczy, ze nie wczesniej niż za rok. Ponieważ po sprzedaży Konesera spólka bedzie miała nadal dług obligacyjny, to prezes nie będzie mógł przeznaczyć na skup akcji w celu umorzenie więcej niż 4 mln złotych. A zatem być może za rok prezes wyda na skup 4 mln złotych (2022) oraz w roku 2023 kolejne 4 mln złotych. I to będzie jedyny transfer zysków do akcjonariuszy, o którym mówił prezes w wielu wywiadach.
I dlatego kurs spada od ponad dwóch miesięcy, a w ujęciu kwartalnym jest już w trendzie spadkowym. https://www.biznesradar.pl/notowania/BBI-DEVELOPMENT#1d_lin_lin
I bedzie spadał nadal, żeby inwestorzy mieli okazje kupic akcje tanio. Akcje, które później sprzedadzą z zyskiem, być może nawet członkom zarzadu lub nowemu dużemu akcjonariuszowi.:)
Taka jest moja spekulacja.:)