Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
Ja sugeruje sie cenami w mojej hurtowni. Było 2,80 zł pik najwyzszy 7,20 zł teraz jest po 6,40 zł i cena trzyma cały wrzesien za metr profila.
Bowim w h1 zarobił 110 baniek przy wzroscie stali o 4,40 zł w hurtowni. Żeby w Q3 wykrecic 50 - 80 baniek cena profila dziś powinna być w okolicach 10 zł za metr. Bajkopisarze wieszczący 80 milionow zysku bedą mocno rozczarowani. Moim zdaniem bedzie gorzej niz w Q1, ale nadal rewelacyjnie. Obstawiam 15 baniek i widac po cenie akcji ze tak obstawia wiekszość powaznych inwestorów, bo wynika to z prostej matematyki i logiki.
Jestem długoterminowcem bo uwazam ze ceny stali bedą rosły w przyszlym roku, bo rosną ceny energii, węgla i emisji CO2. Producenci stali przezuca te koszta na dystrybutorow a oni na klientów. Już niedługo strategia na kolejne 4 lata a tam spodziewam sie wielu przejęć i rozwoju co zwiekszy przychody i zysk netto w kolejnych latach