Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
BacterOMIC jako pierwszy system na świecie daje możliwość ilościowej oceny lekowrażliwości szerokiej puli antybiotyków w jednym teście.
System BacterOMIC jest obecnie testowany w trzech niezależnych laboratoriach zewnętrznych.
Spółka przewiduje zakończenie właściwych badań przedrejestracyjnych w trzecim kwartale 2021 r.
Pozytywny wynik weryfikacji w ośrodkach klinicznych będzie stanowił podstawę do ubiegania się o uzyskanie certyfikatu CE IVD, który umożliwia wprowadzenie urządzenia diagnostycznego na rynek europejski. Uzyskanie certyfikatu CE IVD jest planowane jesienią tego roku.
Pozytywne zakończenie badań będzie istotnym krokiem w kierunku komercjalizacji.