~Siwobrody

Enea pracuje dłużej nad strategią, bo chce zbudować całkiem nowy system zeroemisyjny z magazynami energii zabezpieczającymi Odnawialne Źródła Energii. Ma świadomość, że gaz to tylko rozwiązanie przejściowe wobec przyspieszającej polityki klimatycznej.

"Jeżeli chcemy być zieloni, potrzebujemy energii z wiatru lub słońca. Musimy nad tym zapanować i magazynować nadwyżki energii i używać jej, gdy nie będzie wiatru ani słońca. Jesteśmy na etapie pięciu różnych magazynów energii w pięciu różnych miejscach w Polsce. Badamy, jak działają oraz ich kosztom, a także możliwości budowy w skali makro – powiedział prezes Enei. – Chcemy zbadać, jak się zachowują w rzeczywistości i jak mogą zachowywać się w skali makro. Na razie skupiamy się tylko na bilansie, czyli zapewnieniu odpowiedniej ilości energii, a to nie wszystko."

https://biznesalert.pl/enea-bada-magazyny-energii-do-systemu-zeroemisyjnego-bo-gaz-jest-przejsciowy-rozwaza-smr/

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.