~janogra

Ceny surowca na międzynarodowym rynku węgla znacząco umocniły się w ostatnim czasie. Wszystkie kluczowe indeksy cen węgla (Australia, RPA, Europa, Rosja) poszybowały do poziomów przeszło dwukrotnie wyższych w stosunku do najniższych odnotowanych w 2020 roku. U nas często węgiel schodzi teraz „na pniu”. Jego ceny już są wysokie, a mają jeszcze wzrosnąć.


  • Główną przyczyną wzrostów cen węgla są odbudowujące się gospodarki krajów po pandemii Covid19.
  • Swoje robią także nadal napięte relacje między Chinami i Australią.
Chiny nie nabywają węgla z kopalń australijskich, zaopatrując się w surowiec u innych dostawców, w tym rosyjskich.

https://www.wnp.pl/gornictwo/wegiel-schodzi-na-pniu-juz-jest-drogi-a-bedzie-jeszcze-drozszy,482256.html

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.