~pawel

ciezko bedzie z niego uciec do:

Segment NC Focus
bo takie są Kryteria kwalifikacji do NC Focus


Spełnienie co najmniej pięciu z następujących warunków:

  1. średnia wartość kapitalizacji emitenta przekracza 12.000.000 zł;
  2. wskaźnik cena/zysk jest wyższy niż 0 i niższy niż 50;
  3. wskaźnik cena/wartość księgowa jest wyższy niż 0 i niższy niż 10;
  4. stopa dywidendy jest wyższa niż 0 (spółka wypłaciła dywidendę);
  5. wartość księgowa przekracza 1.000.000 zł;
  6. dodatnia dynamika przychodów za ostatnie 4 kwartały;
  7. dodatnia dynamika zysku netto za ostatnie 4 kwartały.


Dodatkowo spółki muszą spełnić wszystkie poniższe przesłanki:
  • akcje notowane są na rynku NewConnect od co najmniej 12 miesięcy;
  • średni kurs akcji wyższy niż 10 groszy;
  • wartość księgowa emitenta wykazana w ostatnim opublikowanym raporcie okresowym nie może mieć wartości ujemnej;
  • w stosunku do emitenta nie toczy się postępowanie upadłościowe/układowe/sanacyjne/likwidacyjne;
  • w okresie ostatnich 12 miesięcy na emitenta nie został nałożony więcej niż jeden raz żaden ze środków dyscyplinujących przewidzianych w Regulaminie ASO.
  • w okresie ostatnich 3 miesięcy na emitenta nie został nałożony żaden ze środków dyscyplinujących przewidzianych w Regulaminie ASO ani też obrót jego akcjami nie podlegał zawieszeniu ze względu na bezpieczeństwo uczestników obrotu.
W sytuacjach szczególnych, pomimo spełniania kryteriów i przesłanek określonych w zasadach kwalifikacji,  Zarząd Giełdy może postanowić o niezakwalifikowaniu akcji danego emitenta do segmentu NC Focus.
 
chyba ze tu:

Segment NC Base

Do segmentu NewConnect Base kwalifikowane są akcje emitentów, które nie zostały zakwalifikowane do segmentu NewConnect Focus albo do segmentu NewConnect Alert, w tym spółki, których akcje są notowane na NewConnect krócej niż 12 miesięcy z uwzględnieniem debiutantów.

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.