Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
Gdy by nie odpisy !!! hmm nastawcie się na takie odpisy co kwartał aby Milenium nie doprowadził do niewypłacalności musi powoli rozliczać franki
Fragment z raportu :
budowanie rezerw na ryzyka prawne związane z walutowymi kredytami hipotecznymi kontynuowano w 1kw21 z rezerwą w wysokości 512 mln zł (tylko portfel kredytów udzielonych przez Bank), co zwiększyło ten bufor do 1.432 mln zł czyli 10,8% portfela walutowych kredytów hipotecznych brutto, z wyłączeniem kredytów udzielonych przez Euro Bank (podlegającym klauzulom ubezpieczenia i gwarancji wydanym przez Societe Generale); liczba indywidualnych pozwów wytoczonych przeciwko Bankowi w związku z klauzulami indeksacyjnymi osiągnęła 6,816 na koniec marca (co obejmuje 558 spraw odnoszących się do kredytów udzielonych przez d. Euro Bank)
Mają już 1,4 mld zł na franki a to jest zaledwie 10% całej puli tylko z Milenium nie licząc Eurobank który przejęli ...