Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
Lipny? A czytałeś sprawozdanie czy tylko wycinek na ESPI? tj pozycja : zysk netto ???????
Wszystko zależy od tego na co się patrzy, jeśli tylko na wynik netto to tak lipa jest i ogólnie armagedon ii wodospad we wtorek tp, itd...
Ludzie czego się spodziewaliście przy takim typie działalności (badania i rozwój) ?????
Popatrzcie sobie dokładniej na raport skonsolidowany:
- wzrost sumy bilansowej
- udział zobowiązań krótkoterminowych w sumie bilansowej to 0,26 % (tyle co nic)
- udział zobowiązań długoterminowych (głownie to przychody przyszłych okresów, tj. kasa z NCBiR, oraz prace rozwojowe w tym zwiększenie rok do roku o 947 tys wydatkow na badania przedkliniczne i kliniczne Innowacyjnych nanoformulacji leków przeciwnowotworowych ) w sumie bilansowej to 34,91 % (brak zagrożeni co do kontynuacji działalności)
- Przepływy pieniężne netto z działalności finansowej : 11 755 tys, (firma jest w stanie generowac dodatnie przepływy w tym zakresie czy też poprzez udział przy produkcji maseczek czy też pozyskiwanie finansowania zewnętrznego (emisja akcji , granty na badania itp, ktoś kto tu inwestuję ma dłuższy horyzont czasowy niż jeden miesiąc ....)
- przepływy pieniężne netto razem : 8 (zatem wydatki na badania i rozwój spinają )
a teraz parę informacji z samego sprawozdania skonsolidowanego:
- Środki pieniężne i ich ekwiwalenty : 10 320 tys,
- pensje członków zarządu i rady nadzorczej też raczej nie odbiegają od średniej rynkwej na takich stanowskach
Firma jest płynna i na bierząco reguluje swoje zobowiązania i to jest dla mnie najważniejsze.
PS. dawno już w finansach nie siedzę, ale jak się znajdzie tu ktoś bardziej ogarnęty to po przeczytaniu skonsolidowanego proszę o uwagi, bo na pewno znalazł coś ciekawego .