~qwertyy

Ja to po prostu widzę tak, ze spółka w '21 dokona dwóch dużych transakcji, wypłaci b.dużą dywidendy, zostawi sobie na rozwój na następne 5 lat kilkadziesiąt milionów i trochę wraca do punktu wyjścia (oczywiście ma know-how, markę, doświadczenia itp) tzn. ma dwa nowe pomysły i wtedy wyceniamy te pomysły jak się dowiemy o szczegółach, harmonogramie, krokach milowych, zespole, przydatności produktu, będziemy mieli porównania z innymi tego typu projektami.....

Trudno brać pod uwagę C/Z jak dla spółek produkcyjnych (np.7), bo spółka takich zysków jak w '21 nie będzie generowała co roku, prawda? Przy dobrej wierze w spółkę można założyć, że spółka wygeneruje kolejny taki zysk za 5 lat, ergo dzielę zysk z '21 przez 5 i wtedy używam Twojego CZ=5-7. Wychodzi w okolicach 1.2:1 w stosunku do zysku z '21. Ale tak naprawdę to taką wycenę można będzie zrobić po szczegółach 3. projektu.

To niestety nie jest CDR, który po piku sprzedażowym związanym z premierą gry dalej ją potem sprzedaje, wydaje potem dodatki, grę karcianą, buduje własny serwer gier etc. A wydając Cyperpunku osiąga przy okazji poważne zyski ze sprzedaży Wiedźmina! Gdyby to było tak, że oni sprzedadzą PCR ONE z obecnymi panelami za 100mln USD, i do tego zapewnią sobie np. 20mln USD rocznie za przygotowanie i testowanie kolejnych paneli to byłby zupełnie inny projekt, ale obawiam się że tymi rzeczami zajmie się spółka celowa.

Jak dla mnie 500pln/akcje przy 100mln za PCR oznacza wycenę bacteromica na 200mln USD. Z tym się chętnie zgodzę. Oby tak było.

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.