Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
cyt.:
W lutym 2021 roku naszym zdaniem nastąpi konwersja obligacji zamiennych na akcje. Cognor ma obecnie wyemitowane 17,3 mln EUR obligacji zamiennych na akcje przy cenie konwersji 1,61 PLN/akcja. Obligacje zostaną zamienione na akcje w lutym 2021 roku, Cognor ma opcję wykupu obligacji w celu uniknięcia konwersji, ale naszym zdaniem Spółka z tego prawa nie skorzysta. Akcje z konwersji według nas zostaną wprowadzone do obrotu w pierwszej połowie lutego 2021 r. Równowartość około 5,5-6 mln EUR obligacji przypada na głównego ak c jonariu sza Cognor - Pana Pr zemy sława S z t u c z k o w s k i e g o , d a l e j d w ó c h i n w e s t o r ó w instytucjonalnych posiada obligacje o wartości 9 mln EUR. Mniejsi inwestorzy posiadają obligacje o wartości około 3 mln EUR. O ile mało prawdopodobne żeby duzi inwestorzy instytucjonalni sprzedawali akcje w rynku (bardziej prawdopodobne transakcje pakietowe), to ci mniejsi (3 mln EUR; około 8,4 mln akcji) mogą decydować się na sprzedaż swoich pakietów w rynku, co może powodować nawis podażowy w perspektywie kilku kolejnych miesięcy. Naszym zdaniem raczej mało prawdopodobne by kurs spadał mocno poniżej ceny konwersji (1,61 PLN), gdyż wówczas obligatariusze notują straty.
link