Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
1. Jeżeli wycofanie akcji z notowań GPW nastąpiło na wniosek KNF (tak jak było to z akcjami HAWE) to czy również w takim przypadku Zarząd spółki będzie zobligowany nowym prawem do wykupienia akcji od akcjonariuszy mniejszościowych?
2. Na jakiej podstawie będzie ustalana cena ewentualnego wezwania do wykupu akcji ? Czy będzie to iloraz wynikający z podzielenia Wartości Księgowej spółki przez ogólną ilość akcji ?
3. Czy aby na pewno nowe przepisy prawa będę również dotyczyły tych podmiotów, które zostały wycofane z obrotu GPW przed kilkoma laty? Hawe zostało wycofane z notowań giełdowych decyzją KNF z dnia 27.03 2018 roku.
Proszę o odpowiedź.