Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
W mojej ocenie obecna cena Scope oddaje na ten moment jedynie niewielki ułamek jej rzeczywistej wartości. Obecna wycena spółki to jakieś 80 mln dolarów. A to jest moim zdaniem już poniżej ceny za sam panel bakteryjny i to sprzed pandemii. W prezentacjach sprzed roku spółka pokazywała przejęcia spółek z branży medtech z tego co pamietam w widełkach 80-130 mln dolarów. I to przed pandemią. Teraz rynek diagnostyczny znacznie zwiększył swoje znaczenie i rozmiary. Cała reszta jest extra. Zobaczcie, doszedł panel Covidowy. Jak im się uda, to do wyceny dorzucą jeszcze kolejne grube miliony dolarów, tym bardziej, że jeszcze na świecie takiego systemu nie ma. To ewentualny bonus do rewelacyjnego panelu bakteryjnego, który mamy już praktycznie gotowy na ostatniej prostej. Rynek nie bierze tez pod uwagę komercjalizowanego w tym roku Bacteromica, który ma potencjał podobny do panelu bakteryjnego PCR One. Nie bierze też pod uwagę trzeciego, nowego produktu, będącego na wstępnym etapie, i rownież mającego ogromny potencjał sprzedażowy. Spółka nie potrzebuje już kasy, bo ma zapewnione finansowanie do komercjalizacji. Widać więc wyraźnie, że rynek bardzo ostro przereagował ostatnie informacje o przesunięciu komercjalizacji PCR One. Co sądzicie o moim rozumowaniu?