~Azatem

Już dzisiaj skarbówka zapowiada kontrole pod kątem sensowności i celowości wykorzystania pomocy, ponieważ jak wspomniałem wnioskodawca ma udokumentować trudną sytuację w jakiej znalazł się w związku z koronawirusem. Oczywiście było wiele możliwości skorzystania z pomocy ale w zdecydowanej większości pomoc adresowana była do mikro małych i średnich firm. Nie wiem jak dużą firmę reprezentujesz ale pomoc z PFR dla firm dużych wymagała i wymaga złożenia bardzo szczegółowego wniosku, prognoz i programów naprawczych a firmy które pomoc otrzymują przechodzą długotrwałą i szczegółową weryfikację (due dilligence). Powtórzę zatem. Nie wyobrażam sobie, aby spółka ubiegała się o pomoc a potem skupowała akcje własne. Co z tego, że zrobisz tabelkę w Excelu. Jak chcesz rozróżnić/rozdzielić źródła finansowania skupu? Rozdzielić to może dałbyś radę ale jak udokumentujesz i UZASADNISZ, że z pieniędzy publicznych pokrywasz koszty działalności operacyjnej a z kieszeni wyciągasz własne pieniądze i skupujesz akcje mając zapewnione ograniczenie ryzyka bieżącej działalności ze środków PFRu. To nawet na logikę nie bardzo się "bilansuje".

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.