Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
Chce jeszcze raz podkreslic wage tej technologii. Ilosc energii z OZE w Polskim Systemie Energetycznym rosnie dynamicznie. W pewnym momencie bedzie to ponad pojemnisc systemu. Nalezy znalezc metody bilansowania systemu. Jest kilka (transport elektryczny, elektrownie wodne szczytowo-pompowe itd) a jednym z nich jest elektroliza wody pradem z nadwyzek mocy OZE. Powstaje tlen i Wodor. Wodor mozna akumulowac i gdy przychodzi koniecznosc wutworzenia pradu zachodzi przeciwna reakcja chemiczna (spalania,utleniania). Produktem ubocznym jest... woda. Co do wodoru - noze on byc wykorzystywany w silnikach wodorowych ale to piesn przyszlosci (mysle ze po silnikach elektrycznych nastapi era silnikow wodorowych). Jaki jest potencjal tego rozwiazania (mega czystego i skalowalnego) ocencie sami. W ten wlasnie kierunek idzie Novavis Storage (dawniej Storion). To jest przelomowa technologia. Reszta raportu pelna solidnych dobrych info.