Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
3 lata temu kupując akcje Site (obecnie NGG) nosiłem się z zamiarem kupna PlayWay w cenie ok 60zł za akcję.
Już wtedy to dawało 400mln kapitalizacji więc trochę wymiękłem - obecnie PLW ma 3,5 MLD (!!!) kapitalizacji.
NGG ma podobny model biznesowy jak PlayWay kiedyś. Dużo osób ujada że 140mln akcji - jakie to ma znaczenie??? Zrobią resplit i będzie 14mln po 5zł - to nie ma znaczenia. Znaczenie ma kapitalizacja - obecne 75mln to dość śmieszna wartość jak na zdrową spółkę, z dobrym zarządem i perspektywami coraz lepszymi.
Jeżeli wszystko pójdzie tak jak się zapowiada to 200mln kapitalizacji jest realne - czyli przy 140mln akcji mamy 1,5zł na akcję? Dobrze liczę? ;)
Teraz już jasne staje się że po 50gr jest ciągnięte jak odkurzaczem. Ten co kupuje w takich ilościach zapewne wie coś czego my się dowiemy za kilkadziesiąt (albo stokilkadziesiąt) procent wzrostu.