Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
Mam uzasadnione podejrzenia o sterowanie wynikami APM Promise spółkami głównych akcjonariuszy tj. Piotr Paszczyk Sp. z.o.o. oraz Tomasz Bator Sp. z o.o.
Przy przychodach 110,76 mln zł za 1Q2020 wstrzelić się w wynik na sprzedaży - 0,344 mln zł (czyli ok. 0,3% sprzedaży) można moim zdaniem tylko poprzez sterowanie kosztami - zazwyczaj usług obcych.
Mam uprzejmą prośbę piszcie na adres gielda@promise.pl jakie były transakcje pomiędzy wymienionymi spółkami głównych akcjonariuszy, a Promise SA. Jeśli tych zapytań będzie odpowiednio dużo, może spółka ujawni te dane, a jeśli nie to przynajmniej będzie wiedziała, że ktoś im patrzy na ręce. Może dzięki temu następne kwartały będą lepsze.
Przy takich kontraktach i przychodach, spółka powinna generować solidne wyniki !
Moim zdaniem, panowie akcjonariusze po prostu robią nas w …..….
Jest jeszcze taka instytucja jak krajowa administracja skarbowa i tam również można składać wnioski o dokonanie kontroli transakcji pomiędzy tymi podmiotami oraz o sprawdzenie zastosowanych w nich cen transferowych - adres kancelaria@mf.gov.pl