~saruman

Wyniki są jakie są. Tu nie chodzi o wyniki. W tym kwartale coś tam sprzedali, coś kupili, coś wyzerowali.
Za 2Q wyniki powinny być lepsze bo sprzedali udziały w Inno Gene z zyskiem ALE w cenie około 5zł/akcje. (Prezes IGN sprzedał dwa tygodnie później za 22-23zł).
Po prostu ten fundusz nie potrafi inwestować. Wyzerowali przez kilka lat kilkanaście start-upów. Mogli zarobić na IGN - ale nie chcieli.
Wczoraj (14.05) skończyły im się lokaty bankowe. Może w coś dobrego zainwestują.
Część środków pieniężnych trzymają teraz w walucie. Nie wiem tylko czy to z uwagi na możliwe osłabienie PLN czy planują jakąś transakcję zagranicą. Jedyna nadzieja w tej chwili to Infermedica. Może coś z tego wyjdzie (jest w orbicie zainteresowań Microsoftu). Do tego jest jeszcze Intelliseq. TimeCamp i udziały w CEGC (kupione za "grosze"). A to właśnie CEGC wygrało kontrakt na mapę genomiczną Polski. Zysk mają wypłacić w postaci dywidendy. W tym roku już powinny pokazać się pierwsze rezultaty tego projektu. Zaksięgowanie zysku najprawdopodobniej w przyszłym roku.
Prezesi działają na zasadzie porozumienia. Mają 87,5% udziałów (błędnie podali w raporcie że tylko 85%).
Gdyby nie sprzedali IGN pewnie dzisiaj byłby tutaj kurs dwucyfrowy. Ale prezesom nie zależy na kursie VTI ani tym bardziej tym którzy posiadają 12,5% pozostałych papierów.

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.