~Xyz

Wygląda na to, że raczej nie będą jeszcze większościowym - w trzeciej transzy nabędą 147 udziałów. Mają teraz 690 udziałów PU Group, stanowiących 37,54% kapitału zakładowego i udziału w jej głosach. Chyba, że nabędą jeszcze od innych udziałowców, tak jak robili to wcześniej. W komunikacie z 31.01.2020 r. zapowiadali, że zamierzają dalej sukcesywnie zwiększać zaangażowanie w PU Group. Trudno teraz wyrokować, czy sytuacja z epidemią i nadchodzącą recesją nie spowoduje, że zrewidują swoje podejście do dalszego angażowania się w PUG? Jak na razie wg informacji PUG nie nastąpił drastyczny odpływ pracowników ukraińskich z naszego rynku pracy:
Według ukraińskiej agencji Ukrinform, od 15 marca spośród wszystkich 1,5-2 mln Ukraińców mieszkających w Polsce, na powrót do swojego kraju zdecydowało się około 175 tys.
„Ukraińcom opłaca się pracować w Polsce i wspierać finansowo swoją rodzinę pozostającą w ojczyźnie. Dlatego ci, którzy wyjechali, będą chcieli tutaj wrócić po epidemii i zdobyciu niezbędnych dokumentów”  – mówi Evgeny Chamtonau, szef firmy PayUkraine, zajmującej się usługami transferów pieniężnych dla Ukraińców pracujących poza granicami swojego kraju.
Jak wynika z danych firmy, podczas epidemii koronawirusa nie zmniejszyła się średnia kwota przelewana przez Ukraińców za pomocą jej platformy, wynosząca obecnie 770-900 złotych.
Dziennie za pośrednictwem usług tej firmy Ukraińcy przelewają z Polski do kraju w sumie 350 tys. zł.

Raczej także na innych zagranicznych rynkach pracy, gdzie zatrudnieni byli Ukraińcy nie nastąpił ich znaczący powrót do kraju. Wręcz przeciwnie nadchodzi okres prac w rolnictwie, sadownictwie, uprawach tak więc będą potrzebne ręce do pracy. Zapowiedzi sprowadzenia pracowników z Ukrainy płyną m. in. z Niemiec, Norwegii, czy Finlandii. Natomiast co będzie dalej tego chyba nie wie nikt. Prawda jest też taka, że ze względu na swoją sytuację w kraju Ukraińcy zawsze będą szukali możliwości zarobkowania poza granicami swojego kraju.

PUG to jeden temat, zobaczymy, kiedy ruszą z drugim projektem - Bingolotto w ramach przejętej spółki 2intellect, a zasadzie IGS SA!

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.