Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
Chiny już się przyglądają wielu przecenionym spółkom w celu wrogiego przejęcia (np. niemieckim). ETF jest to pasywny fundusz inwestycyjny który replikuje inwestycję bazową (indeksy giełdowe, metale szlachetne czy surowce) jest to dobry pomysł ale w kryzysie działają na niego te same ryzyka co na zwykłe fundusze inwestycyjne - na ten moment nie polecam. Złoto fizyczne jak sam pisałeś już prawie nie do kupienia, złoto papierowe można sobie darować.
Jeśli ktoś zdążył kupić przed 4 zł to można trzymać gotówkę w dolarach bo wg mnie jeszcze będzie się wzmacniał, ja jednak będę inwestował w akcje - jak już pisałem zdrowe, duże, bez zadłużenia Spółki na GPW, z perspektywą dywidendową - za rok, dwa moim zdaniem będą żyła złota.
Obstawiam że w kolejnej hossie kapitał światowy będzie szukał tanich okazji inwestycyjnych na rynkach EM, a nasz Giełda w regionie jest jedną z najtańszych przy w miarę zdrowych fundamentach dużych spółek.