~pitak

jak nie musi - musi:

Przepisy o kasach ONLINE są regulowane przez kilka aktów prawnych. Najważniejszy z nich to ustawa z dnia 15 marca 2019 o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy – Prawo o miarach. W ustawie warto zwrócić uwagę na art. 111 oraz dodane artykuły 111a i 111b, które odnoszą się do stosowania kas rejestrujących ONLINE oraz ewidencji sprzedaży na tego typu kasach. Dodane zostały także artykuły 145a i 145b mówiące o obowiązku posiadania kas ONLINE i zasadach stosowania dotychczasowych urządzeń.
Ministerstwo wydało także kilka rozporządzeń w związku z kasami ONLINE. O fiskalizacji kas ONLINE i nowych obowiązkach podatników przeczytamy w artykule 13 rozporządzenia z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie kas rejestrujących.

Skoro chcą zmniejszyć lukę w VAT to docelowo wszystkich przesadzą na kasy online!!
Skora jedna grupa już weszła i kupiła to reszta wg rozporządzenia też musi.
Jeśli okaże się, iż przynosi to efekty to wprowadzą rozporządzenie aby wszyscy wymienili kasy na online!!

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.