darkos8

Data sporządzenia:

Skrócona nazwa emitenta

DIGITAL AVENUE S.A.

Temat

Podpisanie listu intencyjnego.

Podstawa prawna

Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

Treść raportu:

Zarząd Digital Avenue S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej: "Emitent") informuje, iż dostrzegając korzyści płynące z zacieśnienia współpracy i zamierzając wykorzystać efekty synergii, płynące z posiadanego doświadczenia oraz potencjału obu podmiotów, w dniu 16 lutego 2020 r. podpisał ze spółką prawa handlowego z siedzibą w Polsce, będącą studiem deweloperskim (dalej: „Deweloper”) list intencyjny (dalej: „List intencyjny”), w którym Strony postanowiły podjąć negocjacje w sprawie połączenia obu spółek. Planowane połączenie ma nastąpić poprzez przejęcie zgodnie z art. 492 § 1 ust. 1 Kodeksu spółek handlowych, tj. przez przeniesienie całego majątku Dewelopera (spółka przejmowana) na Emitenta (spółka przejmująca) w zamian za wydanie dotychczasowym udziałowcom Dewelopera, akcji Emitenta.

Podstawą podjętej decyzji o przystąpieniu do negocjacji w sprawie połączenia jest przekonanie Zarządów Stron, że po połączeniu powstanie podmiot o mocnej pozycji konkurencyjnej w branży gier komputerowych oraz konsolowych. Nowy podmiot wykorzysta efekty synergii wynikające między innymi z wykorzystania i wzajemnego uzupełnienia potencjału Emitenta i Dewelopera, optymalizacji i zwiększenia skali działania oraz redukcji kosztów działalności.

Strony ustalą warunki współpracy, spisane w Term Sheet (porozumieniu w sprawie podstawowych warunków współpracy; dalej: „Term Sheet”) do dnia 31 marca 2020 roku.

W Liście intencyjnym zastrzeżono, że do dnia podpisania Term Sheet z uwagi na wewnętrzny interes Dewelopera, który prowadzi obecnie zaawansowane rozmowy z międzynarodowym wydawnictwem odnośnie realizowanych przez Dewelopera gier, Strony nie ujawnią jeszcze nazwy Dewelopera.

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.