~Baja

Puls Biznesu 15-10-2019
TRZY PYTANIA DO ANDRZEJA KLESYKA, AKCJONARIUSZA BLOCKCHAIN LAB, BYŁEGO PREZESA PZU I ZAŁOŻYCIELA INTELIGO
1. Dlaczego zdecydował się pan na inwestycję w Blockchain Lab?
Ten projekt spodobał mi się z co najmniej czterech powodów. Pierwszy i niebagatelny jest taki, że w mojej ocenie osoby, które stoją za tym projektem zarówno od strony zarządu, jak i inwestycyjnej, gigantycznie zwiększają prawdopodobieństwo sukcesu. Mam tu na myśli m.in. Wojciecha Kaszyckiego czy Jarosława Zeisnera, którzy większość życia spędzili może nie w branży gier, ale zajmując się kanałami elektronicznymi. Drugi powód to planowany sposób produkcji i komercjalizacji gier. Kolejna sprawa, która mnie zainteresowała, to pozyskane IPR-y — rozpoznawalność Disneya jest ogromna. Ostatnia przyczyna to obecna fala, która przetacza się przez branżę gier. Można na niej być nisko lub wysoko. Inwestując w to przedsięwzięcie, mam szanse być bardzo wysoko.
2. Czy planuje pan aktywnie wspierać Blockchain Lab np. z poziomu rady nadzorczej?
Nie mogę być w organach statutowych, choć bardzo bym chciał, gdyż jestem członkiem rady nadzorczej banku, który jest uznawany za SIFI [systemically important financial institution — red.], a to nakłada na mnie ograniczenia, jeśli chodzi o udział w radach nadzorczych. Rozmawiam natomiast z obecnymi właścicielami Blockchain Labu o powierzeniu mi funkcji starszego, strategicznego doradcy zarządu i rady nadzorczej, czyli będę im pomagał.

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.