Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
Ja bym jednak zwrócił uwagę że EBITDA rośnie.
Tu jest moim zdaniem ten sam efekt co na Monnari czyli dużo wyższy poziom amortyzacji od 2019 który wynika ze zmian w przepisach księgowych.
W pozycji Aktywa pojawiła się pozycja: Aktywa z tytułu prawa użytkowania lokali.
I ta pozycja to zapewne źródło dodatkowej amortyzacji która wzrosła nagle z 3 mln za IH2018 do 6 mln za IH2019 a wyższa amortyzacja to niższy zysk netto ale jednak wyższa EBITDA.