~Gallileo

i w zeszłym roku:

Autor: ~Gallileo [79.185.210.*] 2018-11-01 09:21
Opublikowano przy kursie:  0,80 zł , zmiana od tamtej pory: 32,50%
Do Laszki - Govena

Zainteresowałem się ostatnio troszkę Goveną ze względu na to ze właścicielami byli Buchajscy, a poza tym ostatnio sytuacja zrobiła się tam dość dynamiczna (mam na mysli wyjscie B. i zwalnie kursu o 90%). Zaglądam tam ostatnio na forum i zauważyłem, że chyba tam jesteś. Znasz dobrze sytuację na tej spolce? Znasz moze kulisy wyjscia B. i co tam się tak naprawdę dzieje teraz?

Dla zainteresowanych dodam, że ta spółka to jeśli się dobrze orientuję następczyni spółki (producenta zarowek z Torunia) na ktorej kiedys przekrecili B. na 12 milionów. B. kupili znaczne udzialy w spółce, a potem sie okazało że wlasciciel fałszował dokumentację (za co pozniej go skazali) i tak naprawdę firma była guzik warta. Wśród oszukanych był tez np IDMSA (wiadomo ta sama klika), a straty z tego tytułu nowych inwestorów siegały 20mln złotych, najwiecej stracił B - 12mln. B. komentował to wówczas tak:

- Andrzej P. zapewniał mnie o świetnej kondycji EMC. Przejrzałem księgi rachunkowe i bilans za czwarty kwartał 2008 roku. W ich świetle sytuacja finansowa nie tylko była bardzo dobra. Więcej, przed spółką rysowały się perspektywy ekonomicznej ekspansji - wspominał Robert Buchajski. - Prezes P. roztoczył przede mną wizję uruchomienia produkcji w Chinach. Był bardzo przekonujący.

Potem B. stworzyli nową spółkę wlasnie Govenę która przejela majątek poprzedniej i kontynuje dzialalnosc. Ostatnio spolka weszla na NC (szulernia nic wiecej), temat Chin wrocil i teraz widmem chinskimi interesami mamienmi są juz drobni akcjonariusze (Govena ma byc chyba dystrybutorem chinskich samochodow elektrycznych w Polsce) choc jak tak zaczalem sledzic sytuacje to smierdzi mi to z daleka. Buchajscy sie chyba ewakuowali latem, a kurs w trzy sesję spadl o 80%, ostatnio dalej spada. Być moze Państwo B. wlasnie sobie w tym roku po 10 latach odbijają tamtą wtopę.

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.