Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
Dnia 2019-06-26 o godz. 10:03 ertyy napisał(a):
> "To co się stało z tymi kapitałami jak Bank był takim beneficjentem afery Getback? :)))"
>
> Bank sprzedając GetBack dostał za niego 825 mln pln. O taką kwotę zwiększyły się kapitały banku. Co w tym takiego trudnego, albo niezrozumiałego?
>
> W ogóle, to wiesz jak działają banki, co to są kapitały własne? Jak nie wiesz, to poczytaj sobie tutaj:
>
>link
>
> "I po co ktoś ma uzupełniać kapitały jak mają one trafić do getbackowych wtopków?"
>
> Te pieniądze (które bank zarobił na GetBacku i teraz stanowią kapitały banku) i tak trafią do poszkodowanych, niezależnie od tego, czy ktoś uzupełni kapitały, czy nie.
To wracam do pytania - czemu w takim razie te kapitały są teraz tak niskie :))) Co się stało z 825 mln plus z prowizjami za sprzedaż obligów plus z kasą za sprzedaż wierzytelności do Getback :))) Jak mają trafić do poszkodowanych jak gdzieś wyparowały :)))