~68

Dnia 2019-05-28 o godz. 11:42 ~66 napisał(a):
> Dnia 2019-05-28 o godz. 11:26 ~65 napisał(a):
> >Tłumacz Google
> >
> > Dżakarta, CNBC Indonesia - Melchor Tiara Pratama, jedna z firm Melchor Group Indonesia, podpisała umowę o współpracy z Fluid S.A. (Fluid), polska firma, która posiada technologię odzyskiwania energii z biomasy odpadowej i czyni ją Bio Charcoal (Biochar) w Dżakarcie w niedzielę (26.05.2019). Obie strony zgodziły się utworzyć spółkę Joint Venture (JV).
> >
> > Oczekuje się, że JV, które zostanie utworzone w składzie 51% udziałów w posiadaniu Melchor i 49% w posiadaniu Fluid, przyniesie korzyści Indonezji. Ponieważ Fluid chce przeprowadzić proces transferu zdolności, wiedzy i badań technologicznych.
> >
> > Aby to zilustrować, karbonizacja biomasy autotermicznej jest zaawansowaną metodą technologiczną, która może zmienić wszystkie rodzaje biomasy, w tym mokre odpady biomasy, na elektryczność, gorącą wodę i / lub zimną wodę, przy czym główny nacisk kładzie się na biowęgiel.
> >
> > Biowęgiel jest materiałem intensywnym pod względem emisji dwutlenku węgla, wytwarzanym w wyniku przemiany odpadów organicznych (biomasa rolnicza), poprzez niepełne spalanie lub ograniczoną podaż tlenu (piroliza).
> >
> > Biowęgiel wyprodukowany z tej technologii jest najwyższej jakości, który ma wysoką wartość kaloryczną i zawartość węgla i jest uważany za sposób spełnienia zaleceń dotyczących zmniejszenia globalnego ocieplenia zgodnie ze zmianami klimatu uzgodnionymi przez ONZ.
> >
> > Biochar może być wykorzystywany jako źródło paliwa dla biopaliw lub biopaliw produkowanych z materiałów organicznych, a także może być stosowany jako najlepszy materiał do nawozów organicznych do kondycjonowania gruntów rolnych. Dla porównania, jedna tona biowęgla użytego do nawozu jest taka sama jak eliminacja czterech ton CO2.
>
> Wspólne przedsięwzięcie planuje budowę pięciu obiektów ERF na Sumatrze i Kalimantan. Każdy zbudowany ERF może wyprodukować ponad 30 000 ton biowęgla rocznie.
>
> Dzięki temu Indonezja stanie się największym właścicielem ERF na świecie i uczyni Indonezję światowym liderem w produkcji biowęgla i absorpcji CO2. Pięć obiektów będzie wymagało przynajmniej inwestycji w wysokości 150 mln USD.
>
> Biowęgiel wyprodukowany z ERF będzie eksportowany do Europy, Kanady i Stanów Zjednoczonych. W rzeczywistości niektórzy nabywcy wyrazili zainteresowanie zakupem całej naszej produkcji za pośrednictwem kontraktów zakupu futures.
>
> Potencjał indonezyjskich odpadów biomasy jest bardzo duży i może być wykorzystany do wykorzystania ERF. Odmładzanie plantacji kauczuku i plantacji palmy olejowej (replantacja) jest również jednym z głównych źródeł odpadów biomasy, które nie były odpowiednio zarządzane.
>
> W przeciwieństwie do problemu wylesiania plantacji, nowa oferowana technologia promuje odmłodzenie plantacji i zrównoważony rozwój, aby zwiększyć wartość plantacji w sposób ekonomiczny, tak aby nie było potrzeby ponownego otwierania nowych terenów i unikania wylesiania.
>
> Dyrektor generalny Melchor Rudi Poespoprodjo stwierdził, że podpisanie tej umowy świadczy o chęci współpracy Indonezji na rzecz promowania energii odnawialnej poprzez maksymalizację ogromnych zasobów biomasy Indonezji.
>
> Wiceprezes Fluid, Łukasz Pietrkiewicz, również wyraził swój optymizm we wspieraniu Indonezji w wykorzystaniu ich technologii do budowy systemu odzyskiwania energii.
>
> Jan Gladki, założyciel firmy i osoba, która jest właścicielem tego patentu technologicznego, badał środowisko w Indonezji, aby zbadać zastosowanie tej technologii. Fluid opracowuje technologię specjalnie dla indonezyjskiego rynku i środowiska.

Fluid planuje otworzyć Centrum Badawczo-Rozwojowe zajmujące się procesem biomasy, energii i rolnictwa, szczególnie w Indonezji. Jednym z celów jest uczestnictwo w edukacji ekspertów ds. Środowiska i proces postępowania z odpadami i ERF w Indonezji.

Kolejnym celem jest rozwój biowęglowych ogniw paliwowych, które mogą dostarczać tanią energię elektryczną do wszystkich zakątków Indonezji, a zwłaszcza tych, którzy nie mają dostępu do sieci PLN.

Komisarz Melchor Peter F Gontha dodał, że współpraca rozszerzy możliwości współpracy strategicznej między Indonezją a Polską w branży energii odnawialnej i jej technologii oraz poprawi jakość zasobów ludzkich w Indonezji w dziedzinie przyjaznej dla środowiska energii odnawialnej.

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.