rafcyk

Trochę wstępu : Nie jestem optymistą tylko realistą , wycenę oparłem na następujących założeniach : 1. Cena godziwa za posiadane aktywa 2. Wycena akcji Idea Polska 3 zł / akcja 3. Wycena akcji Noble 0,40 zł/ akcja 4. Wycena akcji spółek zagranicznych cena nominalna 5. Wycena zrobiona metodą Szwajcarską ( połączenie metody bilansowej i dochodowej ) Wybrałem tą metodę ze względu na to ze cześć kapitału nie pracuje jak dla mnie ( Idea i Noble ) a druga cześć rozwija się dynamicznie i przynosi wysokie zwroty ROA 6. Pod uwagę wziąłem całe zadłużenie spółki z wyłączeniem ( poręczeń dla spółek zależnych ) Wyszły mi następujące wyniki w rozbiciu na akcje : Minimalna wartość : 4,65 zł Maksymalna wartość : 6,17 zł W wypadku sprzedaży wymuszonej należy założyć współczynnik 0,7 ( likwidacja spółki ) Czyli : Wartość minimalna : 3,25 zł Wartość maksymalna : 4,32 zł W przypadku utraty Idea i Noble - przyjęcia wartości „zero tych spółek” Wartość minimalna : 3,55 zł Wartość maksymalna : 5,75 zł Uwagi do wyceny : Uważam ze spadek wartości Idea jest przeszacowany ze względu choćby na posiadanie 49,9% udziałów w Idea Leasing Reasumując : wycena jest zrobiona na koniec roku 2018 , jest duża dynamika wzrostu zysków ze spółek zagranicznych , połączenie Idea z Noble ( przedtem wydawało mi się ze parytet był na korzyść Noble ,teraz jestem pewien ze jest na korzyść Idea - czytaj udziałowców Holdingu ) Minął już kwartał , bardzo ważne będą wyniki Idea lub inwestor ( sprzedaż udziałów posiadanych przez Holding )! Zostały wyjęte z pod zastawu wiec daje to do myślenia .. Tak czy siak o poziomach 8-10 zł można zapomnieć , strata Idea przekreśliła takie szanse Za miesiąc będziemy znać wyniki pierwszego kwartału to zrobię aktualizacje wyceny , na pytania odpowiem jak ktoś chce znać więcej szczegółów lub widzi jakieś zagrożenia lub szanse których nie uwzględniłem Nie robiłem wyceny żeby cokolwiek komukolwiek udowodnić , zrobiłem ją dla siebie Pozdrawiam wszystkich inwestorów

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.