Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
Wszyscy, którzy przekreślają LC wkrótce będą mocno zaskoczeni. Według mnie scenariusz realizowany jest perfekcyjnie i niedługo się przekonamy kto ma rację. Najbliższe ruchy:
- bliżej nieokreślony fund zakupi IB. Cena będzie okazyjna, bo taka ma być - powiedzmy 200-300 mln,
- zakup spowoduje że kwota ta wpadnie do GH i wyłączy z IB ze sprawozdań skonsolidowanych,
- powyższa operacja będzie skutkować znaczącym wzrostem kursów akcji GH i GNB (LC uzyska wielokrotność ceny IB),
- nabywca IB część rezerw rozwiąże, ogłosi że bank już jest pozbawiony toksycznych produktów itp., w 2019 osiągnie zysk, i po 2-3 latach sprzeda IB za 1 mld,
- zrestrukturyzowany GNB wróci do wyceny porównywalnej do innych banków i wówczas będzie mógł zostać sprzedany, a LC spędzi w jesień życia w normalnym kraju, czyli USA.
Niektórzy to już wiedzą i chcą napełnić wory jak najtaniej, bądź wykorzystać panikę żeby zrobić 50 % w 2-3 tyg....….więc można im wierzyć i sprzedawać akcje, bądź odciąć się od spekuli i przedstawicieli short funda czekając na realizację powyższego planu...…
Kto leszcz i panikarz niech sprzedaje.