~Głód

Możliwość postępowania restrukturyzacyjnego, może w wielu przypadkach pomóc firmie wrócić do normalnego funkcjonowania i przejść przez najgorsze momenty kryzysu poprzez :

  • Wstrzymanie wszelkich egzekucji oraz brak możliwości wszczynania nowych.
  • Ochrona majątku firmy i przedsiębiorcy.
  • Możliwość negocjacji spłat zobowiązań zgodnie z obecnymi możliwościami firmy.
  • Przez wstrzymanie spłat wielu zobowiązań przeterminowanych oraz egzekucji – uwolnienie środków na bieżącą działalność i rozwój, odzyskanie płynności.
  • Często udaje się, także zredukować zadłużenie ( odsetki) i wynegocjować dużo lepsze warunki spłaty niż np. w przypadku samodzielnych prób negocjacji.

Podsumowując, restrukturyzacja jest skuteczną opcją pozwalającą na uratowanie firmy mającej perspektywy na powrót na dobre tory i nie należy bać się takiego rozwiązania. 

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.