purple_haze

Dużo projektów = duża dywersyfikacja, = mniejsze ryzyko - to jest proste. Jedyny minus to to, co pisał Robin (o ile go dobrze rozumiem) - że spółka nie specjalizuje się w np. onkologii, ale ma trochę onkologii, trochę leków inhalacyjnych, trochę psychiatrii, itd. To może być minus, ale z drugiej strony Celon w rozwoju leków podpiera się naukowacami z instytutów badawczych, którzy są dużo bardziej wyspecjalizowani i rekompensują tym ten brak specjalizacji po swojej stronie. Tak czy inaczej póki co pomysł wydaje się działać - statystyczne prawdopodobieństwo ukończenia badań przedklinicznych i przejścia do I fazy badań klinicznych to 70%. Celonowi udało się to w przypadku PDE10, FGFR i esketaminy, mając 100% skuteczność. Esketamina przeszła I fazę, co statystycznie udaje się ok. 60% leków. Jedyne co przepadło to biopodobny Lucentisa (chociaż tu Prezes nadal twierdzi, że planuje nadal pracować nad tym lekiem), ale nadal Celon swoimi statystykami - które wynikają w dużym stopniu z kompetencji zespołów badawczych - bije średnią.

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.