~aleks

Fundusze wchodząc w inwestycję oczekują z tego dodatniej stopy zwrotu. Od rozwalenia OFE czasy mamy takie że prędzej kursy spółek spadną niż wzrosną. Wiec dywidenda jest jedynym sposobem na jakiś zwrot z inwestycji.

Jak fund nie zarabia traci klientów, a jak traci klientów to może splajtować bo opłaty za zarządzanie są dla nich coraz niższe.

Więc czasy są ciężkie i OFE i TFI muszą cisnąć z tą dywidendą. Kiedyś inwestycja musi zacząć się zwracać , nie można bez końca inwestować, bo teraz fabryka, za 2 lata może ekspansja do Afryki potem znów coś itd.

Uważam, że należy zaczekać na więcej szczegółów dot. tej fabryki. Jaki koszt tego przedsięwzięcia, czy to jakiś joint venture będzie, skąd finansowanie itd. Jak przegłosują budowę niestety też będę wywalał bez względu na cenę.

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.