~Corcoran

Dnia 2018-07-29 o godz. 21:28 ~dovado napisał(a):
> A jakie były przyczyny sprzedaży KGHM po 10 zł poczytaj artykuły w prasie o KGHM z tego okresu i rekomendacje wszedzie bankrut i nie bedzie zysku a potem pompka do 200 bo zysk okazał sie wyższy niż cena na giełdzie ,albo pompowania gam dev .teraz Pytanie można zadać skoro nie było perspektyw dla oleju na 2018 rok i wchodziło NCW od 2017 b to jaka była przyczyna wzrostu z 10 zł na 80 zł bo komus zależało żeby wzrostało przeciez to nie inwestorzy nie Unimot w prognozach tylko DM BOŚ w raporcie z 17 maja wydał rekomendacjię dla spółki Unimot od zalecenia "kupuj", wyceniając papiery firmy na 54 zł. Odpowiedż wydaje się prosta ktos chciał sprzedać po 80 czy 45 i poszła taka rekomendacja ludzie grali z trendem i kupowali bo rośnie tak teraz jest odwrotnie i ktos chce tanio kupići i DM BOŚ, w raporcie z 18 lipca, obniżył cenę docelową akcji Unimotu do 10,8 zł . a ludzie graja z trendem i sprzedają bo wszedzie piszą że jeszce spadnie . PO prostu nie inwestowanie tylko taka gra .

Dovada, doceniam wnikliwość twoich analiz. Kurs jednak jest sterowany z jakimś zamysłem: od wywindowania do 90 po obecny poziom ...9,xx. Od blisko 2 lat kurs abstrahuje od wartości spółki osiągając skrajne wartości.Możemy spekulować co jest celem ale wygląda to na dobrze zorganizowaną akcję i kosztowną. Pewne jest że celem jest osiągniecie zysku. Spółka już zarobiła plasując emisje po 45 zł. Zebrała 100 mln zł. Wystarczy teraz odkupić te 2 mln akcji np po..10 zł/akcja i zysk sie materializuje do ok 75 mln zł.
Czy nie widzisz tu dążenia do delistingu a przynajmniej wezwania. Oczywiście pytanie kto odda akcje kupione po 45 za 10 zł?
To nie nastapi tak szybko i na to potrzeba jeszcze czasu. I tu pojawia się własnie ogłoszona strategia zarządu z drastycznym spadkiem wyników za 2018 i powolnym wzrostem w kolejnych latach. Czy nie wyglada to jak zniechęcanie do akcji?
dla mnie wyglada to na wezwanie w przeciągu roku. Czy to zaspokoi chciwość? Jakkolwiek, mimo solidnych fundamentów kurs przed wezwaniem będzie pełzał. Patrz analogia do Aviaaml.
Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.