~dovado

Do Aleksa . Przeczytałes dobrze raport w 1 półroczu spółka może mieć 15 mln straty ksiegowej nie pieniężnej na zabezpieczeniu hedgingowym który wczesniej czy później zostanie wyzerowany . Wszyscy sie z tym zgadzają . Prezes Szozda odparł zarzuty że wynik w 2016 przed IPO nie był naciagany. Bos to sprytnie napisał( niektórzy inwestorzy uważają )równie dobrze jakby napisał że niektórzy inwestorzy uważają ze Unimot to drugi Getbeck czy w poważnej rekomendacj mogą znalężć sie zamiast konkretów takie sformułowania , komu na tym zależy żeby podawać te nie prawdziwe informacje Pisałem o tym że gdyby piszacy w BOS mieli troche przyzwoitości to sprawdziliby że spóła nie mogła 20 mln zarobić na Hedgingu w 2016 i wykazać wyższy zysk przed IPO bo zapasy po 1q 2016 wynosiły zaledwie 40 mln w porównaniu z 230 mln obecnie a brakujace w 2017 roku 20 mln i lepsze wyniki w 2016 roku zawdzieczamy kosztom NCW które obowiązują od początku 2017 roku oraz koszty kredytu wzrosły dwukrotnie w 2017 roku dodatkowe 4 mln ) magazynowania blendowania dwukrotnie wyższych zapasów w poorównaniu z 2016 rokiem o czym bardzo dobrze wiedzieli analitycy BOSia W 1q mamy koszt NCW 5 mln zł razy 4 kwartały mamy brakujące 20 mln ebittda .Przypomnę że przez 3 lata od 2015 roku spółka zarobiła 10 zł na akcje i zyskała drugie 10 zł z emisji akcji . Jesli ktoś uważa że spółka jest warta 5 zł niech sprzedaje ja uważam odwrotnie i trzymam bo spółka ma niskie Ebitda bo ciągle inwestuje Jakoś BOS zapomniał o tym wsomnieć ile z kasy z ebitda w 2017 poszło na inwestycje 7,5 mln na stacje Avia i program tankuj 24 . 6 mln na inwestycje gazowe .4,5 mln na blendowanie zapasów które w tym kwrtale powinny wrócić BO gdy pytałem w firmie miesiąc temu odpowiedziano mi że niższy koszt blendowania w 3 q w zwiazku ze zmiana ustawy nie jest wziety w prognozie ebitda na 2018 rok . Wiec całe te wyliczenia BOSIa można tak traktować jak te sprzed roku o Ebitda 70 mln i Nie musi dość do wygasniecia hedgingu żeby ta strata 15 mln która powoduje że zysk jest w granicy zera za 3 miesiace nie zmieni sie na odwrotny trend i nie tylko spółka wykaże te 15 mln jako zysk tylko zaksiegowany w 2 półroczu ale może byc dodatkowy zysk ksiegowy . ,co wtedy napiszą analitycy BOS że sie pomylili i jest odwrotnier niż sie spodziewali .Od kiedy zwacacie uwage na analizy że pomagają inwestorom analizy należy traktować jako antywskażnik . o czym można sie było przekonać w poprzednich analizach Unimot tego biura.

Dodaj odpowiedź

Temat postu jest wymagany. Temat postu może zawierać min. 2 znaki. Temat postu może zawierać max. 72 znaki.
Treść postu jest wymagana. Treść postu może zawierać min. 2 znaki.
Pole Autor jest wymagane. Pole Autor musi zawierać min. 2 znaki. Pole Autor musi zawierać max. 30 znaków. Pole Autor może zawierać tylko litery, cyfry oraz znaki _ i -.

Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.