Treści na Forum Bankier.pl publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją... Bankier.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl art. 39 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.
przeszli już czy się na parkiecie niewycyklinowanych wy... poślizneli ? hehe
2015-05-05
Grupa MINOX publikuje wyniki za 2014 r. i zapowiada przejście na parkiet główny
Minox S.A., największa na Mazowszu Grupa oferująca szeroki wybór materiałów budowlanych i wykończeniowych, wypracowała w 2014 r. przychody na poziomie 47,9 mln zł, co oznacza wzrost o przeszło 21% rok do roku. EBIT w 2014 r. wyniósł 8,5 mln zł, a zysk netto 6,5 mln zł.
„Komentując wynik za 2014 rok chciałbym podkreślić, iż charakterystyka naszej branży pokazuje, że pierwszy i ostatni kwartał to najsłabsze dla nas okresy. Z tego powodu dwa lata temu podjęliśmy decyzję o budowie marketu budowlanego „Mrówka”. Ostatnie miesiące 2014 roku pokazały, że była to decyzja słuszna, gdyż zaobserwowaliśmy zwiększenie sprzedaży w „Mrówce” w okresie przedświątecznym – mówi Tomasz Olszewski Prezes Zarządu Minox SA. Dodatkowo łagodna aura sprzyjała rozwojowi inwestycji developerskich, a dobre wyniki gospodarcze przełożyły się na wzrost optymizmu wśród małych developerów. Dodatkowo wzrosła nam marżowość na skutek spadku cen paliw oraz najniższych od dziesięciu lat cenach na materiały budowlane – dodaje”.